GönderenKonu: PMR TELSİZLERDE MESAFEYİ UZATMAK YAPILAN BASİT BİR ÇALIŞMA  (Okunma sayısı 209 defa)

Ali KALKAVAN/ A Yrd.

  • Site Yöneticisi
  • İleti: 85
  • Üyelik Tarihi: 05-02-2018
PMR TELSİZLERDE MESAFEYİ UZATMAK YAPILAN BASİT BİR ÇALIŞMA
Tarih : 05-02-2018 Saat : 22:24
2009 yılında pmr telsizler üzerine yapmış oldugumuz calışmayı bölgesi genelinde görüşme alanı yetersiz kalan pmr telsiz kullanıcıları bu sayede yuksek bir noktaya yerleştirecekleri 3. bir cihaz ve basit bir tekrarlayıcı (simplex repeater) devresi ile bolgeleri genelinde yetersiz kalan mesafelerini uzatmalari mümkundür. 

Bu proje özellikle daha zor şartlarda dayanıklılık gösteren profesyonel yapıdaki pmr telsiz kullanıcıları için idealdir.

Örnek olarak 2009 yılında Göztepe merkezli 85 mt rakıma yerleştirdigimiz 3. bir cihaz ve tekrarlayıcı devresi ile bırakın kendi bölgemiz dahilinde görüşmeyi 2009 yılı yapılaşma şartlarinda yapılan bir ar-ge çalışma raporunu aşağıda inceleyebilirsiniz. 85 mt rakıma kurulan bu sistem ile aşağıdaki bölgeler arasında birçok görüşme gerçekleştirilmistir.

İstanbul Anadolu Yakası:

Göztepe, Kadiköy, Bahariye, Moda, Söğutlüçeşme, Kızıltoprak, Fikirtepe, Selamiçeşme, Bağdat Caddesi, Sahrayıcedid, Ethem Efendi, Erenköy, Kozyatağı, Yenisahra, Caddebostan, Tüccarbaşı, Kazasker, Ayşekadın, Üst Bostancı, Kayışdağ İETT Deposu, Kayışdağ, Altunizade, Çamlıca, Libadiye, Soyak siteleri, Harem, Feneryolu, Üsküdar, Ümraniye, Ümraniye İkea, Hasanpaşa, Acıbadem, Kartal Dragos Sahil, Maltepe Sahil, Maltepe tren istasyonu, Yeditepe, Ataşehir, Çekmeköy, İMES, Maltepe Zümrütevler ve Kocaeli bolgesinde Bayramoğlu Petrol Ofisi ile Darıca'nın yüksek kesimleri.

İstanbul Avrupa Yakası:

Zincirlikuyu, Levent, Okmeydanı, Okmeydanı SSK, Şişli, Etiler, Arnavutköy, Ortaköy, Beşiktaş, Kurtuluş, Feriköy, Hasköy, Halıcıoğlu, Edirnekapı, İkıtelli, Avcılar, Aksaray, İ.D.T.M, Yeşilköy, Karaköy, Gültepe, Bakırköy, Bahçelievler, Eminönü, Kabatas, Taksim Meydan, Zeytinburnu Sahil, Harbiye,Gayrettepe, Büyükçekmece, Sefaköy, Kazlıçeşme.